Profil uživatele
avatar

prazak10

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
19
0
Počet komentářů 63
Ohodnocené restaurace 1
Účast na gastroakcích 17

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 1

Moje komentáře

> 30.12.2016 - Pastař: Překvapivě příjemná...
Překvapivě příjemná záležitost.Byť jsme zde byli na Slevomat voucher a museli přijít už v 17,cítili jsme se jako plnohodnotní hosté.Pěti chodové menu-bruschetta,lanýžový krém,těstoviny,šafránové rizoto s kachním prsíčkem a variace malých dezert na závěr.Ochutnali jsme i 3 různá vína po skleničce-v ceně je jen jedno-a můžeme s čistým svědomím konstatovat,že výběr je fajn.
> 20.11.2016 - Eska: Připojuji se k ódě na...
Připojuji se k ódě na chleba,hned jsme jeden zakoupili domů. Pěkně využitý industriální prostor. S velikostí porcí jak předkrmů tak hlavních jídel jsme byli spokojeni. Vše nápaditě připraveno a servírováno - kuřecí srdíčka, tataráček (ten mohl být trochu lépe ochucený), brambory v popelu a kuře (místy mohlo být méně slané). Víno pitelné, výběr ze 3 a cenově odstupňovaný, pivo jen speciály po třetince. Jo, tohle Ambi je fajn.
> 26.08.2016 - Lokál: Koncept Lokálu je fajn, i...
Koncept Lokálu je fajn, i když Dlouhá je v porovnání s ostatními, které znám (Kunratice, Stromovka) daleko větší a je potřeba se připravit na vcelku hlučné prostředí. Pivo velmi dobré, z jídla tentokrát lehké zklamání. Tlačenka byla taková nějaká lehce "rozmočená", jako kdyby byla rozmražená, což se mi věřit nechce. Talián chuťově perfektní, ale ve srovnání s porcí v Kunraticích trochu nedochůdče. A dršťkovou neměli:-(. Tu jsem si musel dát o týden později právě v těch Kunraticích:-).
> 26.08.2016 - La Casa: Po půl roce tentokrát...
Po půl roce tentokrát letní návštěva, venku horko, uvnitř příjemně a prázdno. Kupodivu volba předkrmů skoro stejná - chobotnice jinak a bezvadně ochucený tatarák z ryby - a lepší hlavního jídla. Flank steak fajn, navrchu dobře pečený, uvnitř dle požadavku medium. Těstoviny s mořskými plody vcelku standard. Víno opět dobře pitelné byť rozlévané. Číšník tentokrát lehce na distanc, asi tím konečně horkým létem:-).
> 05.08.2016 - Lahofer hotel: V ramci Znojma urcite...
V ramci Znojma urcite jistota a nejen kvuli vinu.Gazpacho po horkem dni povedene,licka s okurkovym dipem-az na nic moc stouchane brambory-tez.Pstruh velmi dobry,co se nepovedlo byla thajska polevka,to chutnalo jak kari smichane s vodou.Vino degustovane ruzne a poctive.Vyzdvihnout musime mladeho studenta na brigade,ktery fungoval jako ostrileny profik a vecer nam nadmiru zprijemnil.
> 05.08.2016 - Pavillon: Jednim slovem bomba.Po...
Jednim slovem bomba.Po navsteve vily Tugendhat dalsi funkcionalisticka lahudka a navic i gastronomicka.Zmrzlina z kachnich foie gras jako predkrm,vyborna okurkova polevka,erbovni jelenobot i kachni prsa na jednicku.K tomu skvela obsluha.Bajecny vecer to byl.
> 05.08.2016 - La Casa Navarra: Soude podle skoro plne...
Soude podle skoro plne restaurace ve vsedni den vecer zrejme doporucenihodny podnik.Prostredi hezke v historickem domu se zahradkou ve vnitrnim dvorku.Jidlo,testoviny v obou pripadech,bohuzel nic zvlastniho.Avizovane domaci testoviny to byly stezi,carbonara pripominaly original zdali.Ani na tom zavirani toalet se bohuzel nic nezmenilo
> 03.07.2016 - Nautilus hotel, Goldie: Jak jsme si slíbili, tak...
Jak jsme si slíbili, tak jsme si předsevzali a při první příležitosti se opět zastavili. Cíleně jako první chod liškový krém, opět báječná záležitost, ten se neomrzí a skoro jsme po něm byli najedeni. Manželčino kuře měkké, šťavnaté, moje rizito výborné, ale ouha našel jsem co jsem neměl...Na chuťové kvalitě kuchyně to nic nemění, přesto na tohle kuchař musí dát pozor a když už se stane, tak musí následovat profesionálnější reakce ze strany obsluhy.
> 28.05.2016 - Slowpec: Samozřejmě jídla neměla...
Samozřejmě jídla neměla chybu:-)
> 28.05.2016 - Karolína hospůdka: Nadšené uvytržení jako...
Nadšené uvytržení jako u Okarlovky to není, ale slabost máme taky, nejen kvůli blízkosti od domova. Zajít sem na pivo a k tomu něco dobrého je jistota a kdyby všechny průměrný hospůdky byly takový, hned by na světe bylo líp. Od té doby, co se uvnitř nekouří, o to příjemnější posezení.
> 28.05.2016 - Café Savoy: Bez rezervace, speciálně...
Bez rezervace, speciálně o víkendu jsem ani nechoďte. O exkluzivním prostoru netřeba mluvit, personál je na jedničku, snídaně opulentní a výtečná - vejce do skla s parmazánem lahoda největší.-). Jen drobné snížení hodnocení za velmi dobré, ale ne excelentní pečivo, ve srovnání se zbytkem tomu trošička chyběla.
> 28.05.2016 - La Bottega Bistroteka: První návštěva sítě...
První návštěva sítě bistroték a hned radost až na kost. Že byl zrovna, tak jsme šli do Chřestfestival menu, ve všech jídlech kombinace jak bílého tak zeleného chřesu. Za delší čekání na hlavní chod jsme dostali salát z chobotnice - úplně bez chřestu - což vůbec nevadilo, výborný byl taky:-). Tak teď jen dilema, jestli obejít všechny bistrotéky po Praze a srovnávat nebo zůstat "věrný Dlouhý".
> 28.05.2016 - Slowpec: Po druhé návštěvě...
Po druhé návštěvě nadšení zase o něco vzrostlo, tak to vypadá na nutnost plánovat víkendové výlety zásadně tímto směrem:-). Slowpec je pohoda. Jídlo bylo super - dršťky z mladého býčka, rybí polévka, i tak "obyč" jídla jako kuře nebo vinná klobása neměly chybu. Obsluha je příjemná, se zájmem s vámi mluví, jídlo nabídne, představí, je vidět, že je to to baví.
> 24.01.2016 - Nautilus hotel, Goldie: Dezert nám přišel jako...
Dezert nám přišel jako dva v jednom, oba velmi dobré, snad jen u domácího tvarohu chyběla ženě větší krémovitost a rozdrcené bonpari nám v celku nějak neseděly. Celý večer moc příjemná dámská obsluha a opakované zastavení se pana Svátka osobně. Druhý den na oběd jsme museli ochutnat vychvalovaný liškový krém, který je skutečně báječný. Tímto máme do budoucna jasně danou zastávku při cestě z jihu:-)
> 24.01.2016 - Nautilus hotel, Goldie: Nadělili jsme si...
Nadělili jsme si záměrně mňam balíček jako vánoční dárek a byli nadšeni. Čerstvě zasněžený Tábor o tomto víkendu byl zajímavý sám o sobě, hotel moc hezký s výhledem na náměstí ze střešního okna. Jelítka na stromě jsou originální nápad a navnadily nás na večer, i když jsem si o ně samou nedočkavostí spálil jazyk. Paštika z křepelky se středem z foie gras byla dalším báječným pokračováním. Jelen sika s perníkovou omáčkou i bez strouhaného foie gras jako v degustačním menu zase další dobrota.
> 24.01.2016 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Návštěva v rámci GRF...
Návštěva v rámci GRF opět po roce, tentokrát za denního světla pro lepší výhled. Z předkrmu jednoznačně nejlepší foie gras. Krk z vepříka velmi dobrý, přesto superlativy nepějeme, možná trochu smůla na úpravu v danou chvíli. Čoko kousky v dezertu byly moc prima, ty se na jazyku opravdu rozpouštěly. Růže na závěr stejně jako minulý rok ženu potěšila a dělala doma celý týden parádu.