Profil uživatele
avatar

Mr.V

Gourmet

"To, že je člověk syt, ještě neznamená, že je pln" - Oldřich Kaiser :-)

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
4
0
Počet komentářů 44
Ohodnocené restaurace 2
Účast na gastroakcích 5

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 2

Odkud jsem: z okolí Prahy

Na co mám slabost: hezká obsluha

Poslední úlovek: moje žena

Proč se vám budu líbit: Netuším, sám se sobě nelíbím

Moje nejoblíbenější

Restaurace: povícero

Kuchař: Roman Paulus, Paul Day

Pokrm: cokoli v top provedení

Nápoj: voda

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 01.12.2016 - Šatlava: Snad nejlepší dýňová...
Snad nejlepší dýňová polévka, co jsem kdy jedl. Následující trhaná dančí plec byla podobně excelentní. Obsluha naprosto profesionální. Zcela po právu je Šatlava pravidelně v top 100 (eventuelně v top 10 nejlacinějších).
> 01.12.2016 - Kofein: Koncept s tapas povedený,...
Koncept s tapas povedený, samotné jídlo velmi dobré. Obsluha by se mohla více snažit, ale je pravda, že jsme dorazili později večer a asi už byli unavení :). Celkově příjemná restaurace, klidně se stavíme znovu.
> 16.10.2016 - Slowpec: Před návštěvou jsme...
Před návštěvou jsme nepročetli komentáře, takže místo kližky byla kuřecí klobása s čočkou a vepřová žebra. I tak jídlo za jedna, kuchař umí. A jablečné knedlíčky nakonec! Obsluha odpovídá venkovskému až rodinnému konceptu, nic co by člověka urazilo. No a co s tou vyhlášenou kližkou? Velmi brzy se sem na ní vrátíme!
> 15.10.2016 - U Všech kukaček: Dobrá kvalita za dobré...
Dobrá kvalita za dobré ceny. Celkem příjemný interiér. Ale to je asi tak vše. Obsluha se moc nedá nazývat obsluhou, spíše prostě roznašeči. Ani koncept "jídla z celého světa" by mi nepřišel tak špatný, jídel je na lístku tak akorát. Pouze by je chtělo opravdu dotáhnout hlavně po chuťové stránce - omáčky byly vyloženě slabé. Dezerty povedené. Jak se říká - jednooký mezi slepými králem. A kukačky jsou v této lokalitě ten jednooký.
> 10.07.2016 - Maso a kobliha: Ke druhé restauraci Paula...
Ke druhé restauraci Paula Daye je třeba přistoupit tak jak to je - spíše denní bistro než cokoli jiného. Jídlo je kapitola sama pro sebe - šéfkuchař prostě umí zaujmout něčím netradičním, suroviny prvotřídní a zalít tu mastnotu pivem od Matušky je paráda. Pokud ale budu chtít povečeřet s přáteli, zajdu radši vedle do Sansha. Paul Day mě prostě má v moci :-).
> 10.07.2016 - Terasa: Restaurace je u úpatí...
Restaurace je u úpatí mostu z Neratovic do Mlékojed, a to je její největší problém. Okolí a dojem zvenku je tragický. Musím přiznat, že kdybych šel kolem, nenajdu odvahu jít dovnitř. Prezentace zvenku = 5. cenová. Když se člověk propracuje na terasu, otevře se pohled na otřesný most a hnusný zarostlý břeh Labe. A pak to začne - obsluha velmi dobrá, stejně tak interiér. Jídlo excelentní - chutné tapas, skvělá chobotnice a nejlepší cheesecake, který jsem za poslední roky měl. Pozitivní překvapení!
> 10.07.2016 - B2B Café Restaurant: Odskočili jsme si sem z D1...
Odskočili jsme si sem z D1 cestou z Moravy a určitě jsme nelitovali. Interiér je trochu věc vkusu, ale je čistý a perfektně připravený. Obsluha skvělá, číšník byl nevtíravý, ale velmi profesionální. Na jídle by se dalo najít pár drobností, celkově ale výborné, hlavně zvěřina a omáčky. Pokud se nechcete odbýt v motorestech podél cesty, je tohle ideální volba, 5 minut od dálnice.
> 30.06.2016 - Surfbar: V sezóně nával, pivo...
V sezóně nával, pivo teče proudem, prostě normální hospoda na břehu rybníka uprostřed turistické destinace. O obsluze nemůže být řeč, je to spíš parta hospodských pinglů. Jídlo je ovšem překvapení - nečekaně dobré, nabídka zajímavá a pestrá. Kvalita jídla je vzhledem k okolním "klobásám a smažáku" až neskutečná. Někdo tady (u podobné restaurace Kotva v Kralupech) namítal, že takovéto hospody do Maurera nepatří. Nesouhlasím, až se takhle bude vařit v každé hospodě, máme vyhráno.
> 30.06.2016 - Sladovna hotel: Zrekonstruovaný...
Zrekonstruovaný pivovarský statek. Kvalita jídla vzhledem k ceně slušná, nabídka místních piv velmi dobrá, obsluha nestíhala, takže to podle toho vypadalo. Pštrosí by se dalo využít i trochu více, když už je ta farma kousek. Když je cesta kolem, tak zastavit tady je celkem dobrá volba.
> 24.06.2016 - Gran Fierro: Jídlo dobré, v zásadě...
Jídlo dobré, v zásadě jsme si nemohli na nic stěžovat. S odstupem času snad jen, že jídlo bylo sice dobré, ale zapomenutelné. Výborné červené víno, škoda, že nebylo náležitě odprezentováno.
> 24.06.2016 - Etnosvět: Výborně dochucené...
Výborně dochucené vegetariánské kombinace, takhle to má dle mého názoru vypadat, a ne se snažit "napodobit" maso, jak to lze vidět na mnoha jiných místech. Výklad chefa neméně zajímavý, celkově moc hezký zážitek. Klidně se zastavíme znovu.
> 24.06.2016 - Miyabi: Skvělý zážitek v rámci...
Skvělý zážitek v rámci GRF2016. Výklad paní majitelky Darjy Kawasumi fascinující. Stejně tak i prezentované pokrmy. Japonsko se vším všudy.
> 24.06.2016 - Občanská plovárna: Po naší návštěvě v...
Po naší návštěvě v rámci GRF2016 jsme se zavítali ještě dvakrát - jednou jen tak na polévku a podruhé na komplet večeři. Obojí nás utvrdilo v tom, co jsem psal v předešlém komentáři - nejlepší thajsko v Praze v této cenové relaci. Pokud má někdo tip na lepší, rádi vyzkoušíme.
> 24.06.2016 - La Fourchette: Zastavili jsme se na...
Zastavili jsme se na polední menu a prakticky nebylo co vytknout. Chuťově doladěné, cena přiměřená, obsluha perfektní. Interiér je čistý a strohý, což je dobře, ale nevím proč na mne působil tak nějak divně (subjektivní pocit). Po nahlédnutí do ostatních mladoboleslavských podniků jsme byli rádi, že jsme skončili právě tady, při další cestě si s radostí návštěvu zopakujeme.
> 03.03.2016 - Občanská plovárna: GRF2016 - Popravdě...
GRF2016 - Popravdě řečeno trochu nechápu místní rozporuplné komentáře. Restauraci jsem vybral víceméně náhodně, prostě že zkusíme další pražskou asii. A byl jsem velmi překvapen! Jídlo bylo prostě skvělé. O úroveň výše než ostatní thajské restaurace v Praze v této cenové kategorii (Lemon Leaf, Modrý zub). Pro nás osobně nejlepší thajsko v Praze, určitě několikrát zavítáme, až bude v létě otevřena prosklená stěna k Vltavě, potom se podělím o podrobné hodnocení.