Profil uživatele
avatar

Pavel Heřmánek

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
63
5
Počet komentářů 188
Ohodnocené restaurace 1
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 1

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 29.12.2016 - Colores: Colores je určitě velkým...
Colores je určitě velkým a příjemným překvapením v NJ. A to jak interiérem, servisem, tak hlavně jídlem. Masíčko zde opravdu umí a dezert na závěr byl jedna báseň. Viz. foto. Doporučuji všem.
> 21.12.2016 - Marjána: Vy jste šprýmař Mirku...
Vy jste šprýmař Mirku :-). Nemusím mít zrovna vyšší gastronomii..., jen to prostě musí být takové, aby si to zasloužilo nálepku GR na dveřích, tedy mňam a to je celé :-).
> 21.12.2016 - AGH hotel: Slušná gastronomie v...
Slušná gastronomie v centru Rožnova. Servis perfektní, pouze jedna velká výtka.Restaurace poměrně silně zakouřená a pak to degraduje i to jídlo, najednou máte pocit, že jste v nádražní restauraci... Škoda. Snad to brzy vyřeší nový zákon :-).
> 25.11.2016 - U Zmeškalů: Polední menu celkem...
Polední menu celkem hrůza. Mexická tortila velká bída... polévka rovněž. Velký zápach z kuchyně a cigaret. Zklamání a již nikdy více :-(.
> 25.11.2016 - Tři knížata: Polední menu u Knížat...
Polední menu u Knížat bylo trošku zklamáním, vzhledem k ohlasu. Polévka vývar velmi velmi slabá. Hlavní chod rýže s hovězím karabáčkem byl skvělý, jen hodně stroze naservírovaný. Nuda na talíři z dob závodních jídelen. Nicméně chuťově mňam. Nejlepší byl zcela jistě dezert. Bramborové taštičky s povidly a ořechovým cukrem na jedničku, jen porce byla úplná pidi vzhledem k ceně. Tak snad příště to bude o stupeň lepší.
> 31.10.2016 - Na Rychtě, pivovar: Výborné pivo a pivní...
Výborné pivo a pivní prostředí. Fazolačka nic moc. Hotovky skvělé, ty tam prostě umí. Na fotce předkrm Pivní sýr (skvělý domácí chléb). Zajímavý podnik.
> 31.10.2016 - La Puerta del Mexico: Slušný dotek Mexika v...
Slušný dotek Mexika v centru Ústí :-). Majitel se opravdu snaží a to se cení. Určitě neprohloupíte svou návštěvou.
> 20.09.2016 - Stará kuželna: Výborný Candát v rámci...
Výborný Candát v rámci denního menu a to včetně přílohy. Pochvala do kuchyně :-)
> 20.09.2016 - Farma hotel: Taky bych Vás rád poznal,...
Taky bych Vás rád poznal, tak co třeba v prosinci na TOP 10? Pokud budeme pozvaní?
> 12.09.2016 - Farma hotel: Tentokrát rychlá...
Tentokrát rychlá zastávka na večeři. Pečený prejt, zelí a brambor s petrželí :-). Konečně obrat k lepšímu.
> 12.09.2016 - Babiččina zahrada: Opět cesta kolem Zahrady....
Opět cesta kolem Zahrady. Předkrm lososovitý pstruh marinovaný slušný, dále candát na jedničku. Spokojenost jako obvykle :-)
> 12.09.2016 - Babiččina zahrada: Tataráček jsem ještě...
Tataráček jsem ještě nezkusil, ovšem buchtičky jsou boží :-)
> 06.09.2016 - Pod Zámkem Penzion: Díky za tip Boddie....
Díky za tip Boddie. Zřejmě novinka v GR.
> 06.09.2016 - Modrý zub: Naprosto souhlasím Boddie....
Naprosto souhlasím Boddie. Kdo má rád pálivé, ví proč si dát jídlo s ozn.dvou papriček, mňam.
> 06.09.2016 - Farma hotel: Opět zkouška Farmy, jak...
Opět zkouška Farmy, jak je to tedy s kvalitou, oproti minulosti, kdy zde bývalo vše na jedničku? Bohužel opět nic moc. Polévka vývar postrádala cokoliv zeleného, což v létě a na Farmě nechápu a v chuti bledule :-(. Koprová omáčka jako ze závodky... Snad jen paštika z kapříka zachraňovala dobrou pověst.
> 06.09.2016 - U Zlaté koule: nemluví rusky, či...
nemluví rusky, či neměcky... A to jsme stále v ČR. Určitě se sem již nikdy nevrátím. A znovu připomínám. Tohle nebylo zklamání, ale velký šok!
> 06.09.2016 - U Zlaté koule: Návštěva této...
Návštěva této restaurace byl celkem šok. Před vchodem číhali 2 číšníci, oba východní národnosti s nezaměnitelným přízvukem. Restaurace zela prázdnotou. Po vstupu a usazení nastoupil na scénu klavírista, který si po každé skladbě sám zatleskal a poděkoval si v několika jazycích. Po třech skladbách ohlásil v němčině pauzu a zmizel. Jídelníček s tak předraženým jídlem v tak průměrném lokále jsem ještě neviděl. Číšník měl tak nepříjemný pohled a vystupování, jakoby byl host jen na obtíž. Tedy pokud
> 06.09.2016 - Tusculum: Rajská polévka jedna z...
Rajská polévka jedna z nejlepších v ČR. Kachnička s černou čočkou a nakládanými ředkvičkami (v chuti jako kyselé zelí) naprosto vyjímečné. Celkový dojem jak interiéru, tak servisu moc příjemný. Pouze dezert, plněné knedlíky s meruňkami byl slabší.
> 06.09.2016 - Babiččina zahrada: Vývar se zeleninkou...
Vývar se zeleninkou (křupavou) výborný, jak jinak než z kastrůlku :-). A kachnička s červeným zelím, karlovarským knedlíkem neměla chybu, masíčko se rozplývalo na jazyku. Pivo Ferdinant se krásně snoubilo. Mňam. Celkový dojem na jedna.
> 06.09.2016 - Domov: Krátká pracovní...
Krátká pracovní zastávka v Domově byla pohlazením. Skvělé menu, viz. foto. Posezení na zahradě moc příjemné. Velká spokojenost :-)
> 08.08.2016 - Suterén: Díky za tip pane kolego....
Díky za tip pane kolego. Vyzkouším :-)
> 07.08.2016 - Ondráš: Rychlý oběd v Ondráši....
Rychlý oběd v Ondráši. Vývar za jedna a plněné papriky excelentní :-). Děkuji.
> 07.08.2016 - Farma hotel: Zastávka v mé oblíbené...
Zastávka v mé oblíbené restauraci tentokrát dopadla velkým zklamáním :-(. Polévka krémová cibulačka byla pouhý hustý moučný krém bez chuti a vůně, děs a ostuda, nedojedl jsem... Gulášek ze zvěřiny byl lepší, ale ani on nevykazoval kvalitu, na které jsem si v této restauraci zvykl. Situaci zachraňovala až kavárna v recepci hotelu s dobrou kávou, dezertem a milým číšníkem.
> 07.08.2016 - Farma hotel: Zdravím Vás Boddie,...
Zdravím Vás Boddie, bohužel mám stejný zážitek :-(, jak to? Co se děje s tak skvělou restaurací???
> 07.08.2016 - Besídka: Druhý den festivalu, jak...
Druhý den festivalu, jak jinak než na oběd do Besídky, ovšem dnes velké zklamání :-(, steak, který měl být médium byl bohužel totálně přepečený do hněda a stal se tak tvrdou podrážkou, personál na pokraji sil, vzhledem k probíhajícímu festivalu. Proto zřejmě i v kuchyni zmatek, škoda, chtělo by to lepší přípravu na tyto hektické dny...jinak atmosféra skvělá, letní, festivalová :-)
> 07.08.2016 - Besídka: Po roce opět na Slavonice...
Po roce opět na Slavonice festu v Besídce. Pivo stále Český Rudolec :-), tatarák bez chyby, pasta slušná, stále nej.restaurace ve Slavonicích :-)
> 07.08.2016 - U Přemka: je pak daleko větší...
je pak daleko větší zklamání... A Rajka navíc patří v GR do poměrně dost laciné kategorie, takže naštěstí se to odráží na interiéru a umístění restaurace, nežli na jídle samotném :-).
> 07.08.2016 - U Přemka: Zdravím Vás pane kolego....
Zdravím Vás pane kolego. Reaguji na Váš vzkaz ohledně restaurace Rajka. Ano, máte pravdu, umístění a vzhled restaurace je svým způsobem odpudivý, ovšem je velká škoda, že jste nepřekonali první dojem a nezašli na oběd. Rajka rozhodně nepatří do Top restaurací, ale obědy tam fakt umí na jedničku :-). A dle mého názoru je méně důležitý vzhled restaurace, než to co si vkládám do úst, opačně (a určitě jste to taky zažil), kdy interiér je nádherný, jenže co naplat, když na talíři byl nějaký děs...to
> 15.07.2016 - Suterén: Zdravím Okarlovku i Vás...
Zdravím Okarlovku i Vás Mirku. Holt je asi okurková sezóna, ovšem nějaká dlouhá... Já se teda snažím alespoň trochu. Taky jsem byl marod cca 2 měs. V tu dobu jsem mohl napsat hodnocení max. na nemocniční kuchyň :-). Držte se!!! A hezké léto.
> 15.07.2016 - Richtr Restaurant: Milé překvapení ve...
Milé překvapení ve Frýdku. Vařit zde umí a polední menu má úroveň. Servis také. Určitě vyzkouším znovu :-)
> 01.07.2016 - Home Kitchen: Další návštěva Home...
Další návštěva Home Kitchen. Tentokrát v horkém dni padla volba na studená jídla. A? Výborné :-). Děkuji
> 27.06.2016 - U Matěje Kotrby: TAHLE RESTAURACE NEMÁ CO V...
TAHLE RESTAURACE NEMÁ CO V GR DĚLAT!!!!! Více nemám sílu napsat...
> 27.06.2016 - U Fleků: Flekovská 13 má říz....
Flekovská 13 má říz. Jídlo slušné, hospodské, jen ta komerční podbízivost obsluhy je celkem nepříjemná. Ale co naplat. Už to holt není naše klasická hospoda, ale turistický byznys.
> 19.06.2016 - Home Kitchen: Vynikající koncept...
Vynikající koncept českého tzv. rychlého občerstvení. Čerstvé a zdravé suroviny. Denně nové čerstvé menu. Dezerty luxusní. Servis na jedničku. Ochotný, velmi vstřícný. Holt Domácí kuchyň:-). Proč vlastně v Česku Home kitchen? Nezaškodilo by trochu národní hrdosti, obzvlášť, když jde o něco tak zdařilého!!!
> 19.06.2016 - Modrý zub: Tentokrát mě v zubu...
Tentokrát mě v zubu příjemně překvapili výběrem rozlévaných vín. A to jak z jižní Ameriky, Francie, tak i z Moravy. Skvěle se snoubí s Asií :-)
> 19.06.2016 - Las Adelitas: Dotek Mexika v Praze....
Dotek Mexika v Praze. Jídlo chutná a vypadá skutečně jako v Mexiku. Víno z Mexika rovněž autentické, nicméně se nemůžu ubránit dojmu, že tomu prostě něco chybí. Např. dezerty se jmenují mexicky, ale jsou to v podstatě jen nám dobře známé věci, jako např. sladká rýže, nebo vanilková zmrzlina...
> 19.06.2016 - Modrý zub: Test dalšího Modrého...
Test dalšího Modrého zubu dopadl opět na výbornou. Polévka s kokosovým mlíčkem skvostná. Nudle s masem rovněž nemají chybu. Víno dokonce z Moravy. Bez připomínek. Doporučuji všem.
> 23.05.2016 - Duo hotel: První zkouška Duo hotelu....
První zkouška Duo hotelu. Polévka Minestrone byla podobná rajské a navíc byl použit k výrobě polotovar z konzervy. Bazalka a Grana byly mňam, ovšem takhle by to vypadat nemělo :-(. Řízek s letním bramborovým salátkem se zakys.smetanou a koprem velmi dobré. A místní farmářský smažák taky velmi slušný, včetně domácí tatarky, která vždy potěší. Jen personál velmi nervózní, dokonce se navzájem káral před hosty a celkově byla cítit v hotelu velká neprofesionalita:-(.
> 22.05.2016 - MG restaurace: Jak Vás znám Mirku,...
Jak Vás znám Mirku, jistě nepřeháníte. O to více mě tento podnik zajímá. Při první příležitosti musím vyzkoušet. Děkuju za tip.
> 22.05.2016 - La Bottega Gastronomica: Teda Boddie, vy si...
Teda Boddie, vy si snídáte :-). Dobrý tip. Díky!
> 22.05.2016 - La Bottega Gastronomica: Polední meníčko jsem...
Polední meníčko jsem tady ještě nezkoušel. Díky za tip. Těším se.
> 22.05.2016 - Černý orel, pivovar: Děkuju. Mám radost, když...
Děkuju. Mám radost, když tip vyjde a potěší jiné Gastronauty.
> 22.05.2016 - Marriott hotel, Midtown Grill: Díky za tip. Vyzkouším...
Díky za tip. Vyzkouším :-).
> 22.05.2016 - U Jarošů: Podnik si drží svou...
Podnik si drží svou úroveň. Navíc zavedl nekuřáckou restauraci, což je skvělé. Pouze nabídka menu by zasloužila obměnu, nebo rozšířit. Klonil bych se k obměně.
> 22.05.2016 - Pod Borovou: Rychlý oběd pod Borovou....
Rychlý oběd pod Borovou. Polévka vývar s masem nudlemi obstojná, ovšem žádný zázrak. Krkovička na grilu 200g měkoučká. Dobrá. Jak to říci o Borové. Uspokojí, ale nenadchne...
> 22.05.2016 - Miura hotel: Polévka Thai jako vždy...
Polévka Thai jako vždy super. Řízečky se salátkem brambor-ředkvičky atd. Salátek super. Řízky jako list papíru a kolem nich nafouklé hromady strouhanky nasáklé sádlem? No...čekal bych trochu více v tomto podniku a při těchto cenách. Víno Hradil, či Hrabal (oba skvělí moravští vinaři) rozlévané na jedničku.
> 22.05.2016 - Sepetná hotel, Valašská koliba: Další test Sepetné...
Další test Sepetné nedopadl moc dobře. Ke králičí paštice jsem dostal chléb, rozpečený do gumova a následně ztvrdl na kámen... Chřest s holandskou omáčkou slušný, ovšem ta obsluha... Stále nevím, co si o tomto podniku myslet.
> 20.04.2016 - Babiččina zahrada: Tím Tataráčkem jste mě...
Tím Tataráčkem jste mě navnadil :-). Musím vyzkoušet příště. Díky za tip.
> 20.04.2016 - U Námořníka restaurant a penzion: Chuť na dobrý hovězí...
Chuť na dobrý hovězí steak? Kam jinam v podhůří Beskyd, nežli k Námořníkovi. Jenže. Polévka rybí bujabéza přesolená, ale hlavně vysněná Argentina 200g za 280,- , maso správně propečené na médium dle přání, ale tuhé, velmi tuhé. Restovaná kořenová zelenina na medu skvělá, leč o maso zde šlo především. A přitom to tady vždy uměli :-(
> 16.04.2016 - La Bottega Tusarova: Zdravím Vás. Ano, Tusarka...
Zdravím Vás. Ano, Tusarka je fakt asi nej. A v Babiččině záhrádce jsem dukátové buchtičky ochutnal. Byly boží :-)
> 10.04.2016 - Pivovarský dům: Velmi příjemné...
Velmi příjemné překvapení. Skvělé pivo, krásná vůně vařícího sladu, stylový pivovarský interiér a poměrně lidové jídlo za super ceny, které přes oběd jistě uspokojí téměř každého. Proč ne? :-)
> 10.04.2016 - Kolkovna Olympia: V rámci firemní akce...
V rámci firemní akce poměrná spokojenost se servisem i jídlem. Ovšem žádný zázrak gastronomie. Možná byla cítit malinko zašlá sláva, nebo únava personálu. Určitě mají navíc. Pro běžný oběd bych raději volil jiný podnik tohoto typu. Např. Parlament na Vinohradech.
> 10.04.2016 - Jet Set kavárna Elektra: Tato restaurace-kavárna...
Tato restaurace-kavárna má svým interiérem obrovský potenciál podobný snad např. Kavárně Slávie (snad se Slávie neurazí :-)) jen pro změnu v Ostravě. I poloha v centru je skvělá. Jenže bohužel tím to asi končí. V době oběda mám pocit, že se jedná o klasickou meníčkovou restauraci bez přidané hodnoty. Čekal bych více a klidně i za více peněz.
> 09.04.2016 - Bistrot de Papa: Michelinský kuchař Remi...
Michelinský kuchař Remi Decroix si vybudoval v Dubénkách oázu klidu a svého vlastního ráje na zemi. Celý statek u rybníka dýchá pohodou a domácím štěstím. Jídlo je bez komentáře skvostné a není nad čím přemýšlet, jen zarezervovat stůl a vychutnat si dotek pravé Francie v Čechách. Přesídlení bistra z Počátků určitě prospělo jak hostům, tak Remimu.
> 07.04.2016 - U Paluků: Dnešní menu U Paluků...
Dnešní menu U Paluků bezchybné :-). Jen tak dále...
> 05.04.2016 - U Zvonu: Souhlasím Sváťo.
Souhlasím Sváťo.
> 05.04.2016 - Domov: Zdravím Mirku. Domov...
Zdravím Mirku. Domov občas navštívím. Zajímavé místo pod Ještědem. Jinak chci reagovat na Váš dotaz k mému příspěvku z Lotosu v OV. Hužva-znamená kus šlachovitého masa. Našel jsem to na netu a navíc u nás na Moravě to celkem používáme :-), v podstatě je to taková masová žvýkačka.
> 05.04.2016 - Ginger&Fred: Zdravím Boddie. Fisch and...
Zdravím Boddie. Fisch and chips jsem jedl několikrát v Irsku a na břehu Atlantiku čerstvá chutná famózně. Měl jste k tomu i tradiční hráškový krém? Jinak chci reagovat na Váš dotaz k mému příspěvku z Lotosu v OV. Hužva-znamená kus šlachovitého masa. Našel jsem to na netu a navíc u nás na Moravě to celkem používáme :-), v podstatě je to taková masová žvýkačka.
> 05.04.2016 - B2B Café Restaurant: Zajímavá moderně...
Zajímavá moderně řešená restaurace s velmi vkusným interiérem. Číšník velmi úslužný, otevíral i dveře, bílé rukavičky, nicméně působil dost neosobně, neempaticky, ale to je maličkost. Jídlo témeř dokonalé. Polévka zelná trochu nevýrazná, králičí běhy na jedničku, masíčko odpadalo samo od kosti, mňam. Ovšem nejlepší na konec. Prý zcela nový dezert na menu, cheesecake. Ten byl opravdová perla mezi cheesecaeky :-).
> 05.04.2016 - Tusculum: Jedním slovem nádhera....
Jedním slovem nádhera. Servis, interiér i gastro na skvělé úrovni. Klidná atmosféra beze stresu personálu. Velikonoční menu zdařilé. Králičí terinka slušná. Polévka z medvědího česneku příjemně překvapila. Jehněčí s listovým špenátem a velmi netradičním knedlíkem (viz. foto) nadchla. I dezert v podobě malého mazance a vanilkového krému se moc povedl. Kvalitní rozlévaná vína. Doporučuji všem a nezapomeňte na rezervaci předem. Podnik je poměrně malý a bývá plně obsazen.
> 30.03.2016 - Lotos Restaurant: Menu i po půl roce nejen,...
Menu i po půl roce nejen, že nedoznalo tolik potřebnou změnu, ale i jeví známky velkého opotřebení. (Umaštěné, špinavé, osahané) Takzě působí na zákazníky dojmem balkánského bistra, ne solidní restaurace. Navíc, křupavé nudličky ze svíčkové, už nejsou křupavé, ale hužvoidní, podobné žvýkačce :-(. Tedy celkově zklamání a příště budu zvažovat návštěvu...
> 30.03.2016 - Ondráš: Dneska gulášovka a rýže...
Dneska gulášovka a rýže s rajskou omáčkou a hovězím na jedničku :-).
> 30.03.2016 - Na Pekárně: ...pokračování...
...pokračování komentáře. Pikantní kuřecí směs, ne jen, že nebyla vůbec pikantní (pikantnost jsem si měl doladit sám zvlášť přinesenou omáčkou-umělý polotovar), ale směs byla složena pouze z kuřete, cibule, cibule, cibule a pórek, pórek...Celkově tedy, naprosté zděšení. Gastronauti, je-li vám život a vaše zdraví milé, vyhněte se tomuto gastropeklu.
> 30.03.2016 - Na Pekárně: Obrovské zklamání!!!...
Obrovské zklamání!!! Vůbec nechápu, jak se tato restaurace dostala do GR. Obsluha zmatená, neprofesionální, ale to by ještě nebylo to nejhorší. Tzv. domácí tatarka byla dle sdělení číšníka vyrobena z kupované majonézy a výsledek posuďte sami na fotografii...kuchař se vůbec neštítil nabrat i nějaké oschlé prastaré okraje, o chuti ani nehovořím. Smažený hermelín jednoznačně polotovar, ikdyž obsluha tvrdila, že ne. Každopádně strouhanka širší než hermelín, nedopečená, prostě hnus. Kuřecí směs
> 30.03.2016 - Kašperk: Absolutní nadšení. V...
Absolutní nadšení. V této restauraci jsem se cítil velmi příjemně. Servis na jedničku a hlavně gastronomii nebylo co vytknout. Polévka hovězí s játrovým knedlíčkem excelentní. Předkrm v podobě srdíček na chili se salátkem výborný a osvěžující. Vepřová pečeně s dýňovým ratatouille rovněž zazářila. Tedy, těším se opět co nejdříve na viděnou. Interiér také velmi povedený. Doporučuji všem gastronautům.
> 29.03.2016 - Zlatý drak: Jídlo každopádně dost...
Jídlo každopádně dost rozmanité co se asijské kuchyně týká. Máte možnost ochutnat cokoliv od Japonska až po Čínu. Nejsem si ale jist, zda to právě není nevýhoda a vše je tak trochu ošizeno od originálu. Nicméně zde vaří velmi slušně a tento podnik stojí za návštěvu.
> 29.03.2016 - Golf Restaurant Dýšina: Velmi zajímavá stavba,...
Velmi zajímavá stavba, včetně ubytování v bývalé sýpce. Kuchyně moderní, snaží se. Jídla neurazí, skvělý tatarák, nebo dezert čokoládové suflé. Nicméně prý budou měnit v tomto týdnu menu, takže těžko říci, jaké bude. Např. česnečka nebyla nic moc, ovšem pastu zde umí. Každopádně stojí za návštěvu tento netradiční podnik.
> 29.03.2016 - Graphic: Opět všechna čtyři...
Opět všechna čtyři polední menu na jedničku. Velká radost.
> 29.03.2016 - Babiččina zahrada: Naprostá spokojenost po...
Naprostá spokojenost po všech stránkách, včetně milého ubytování. Obsluha na jedničku!! Jídlo skvělé, i romanticky podané (polévka v červeném rendlíčku atd.). Snad jen maso v jinak famózní svíčkové trošku tvrdé a cena skleničky moravského vína by mohla být nižší nežli 100,-. Snídaně jako v pohádce, splní vám každé přání. Všem doporučuji vyzkoušet.
> 19.03.2016 - Modrý zub: Opět v Modrém Zubu a...
Opět v Modrém Zubu a opět na jedničku. Pikantní polévka s koriandrem a kokosovým mlékem jedna radost. Zrovna tak hovězí maso s nudlemi, houbami a zeleninou nemělo chybu. Rychlé, čerstvé, ne drahé a chutné :-).
> 19.03.2016 - Ondráš: Test polévek dopadl na...
Test polévek dopadl na výbornou. Maďarská vydá i za hlavní chod. Caesar salát má skvěle ogrilované krůtí maso. Nicméně bych očekával v salátu více druhů zeleniny než jen ledový salát. Zálivka byla zajímavá :-).
> 29.02.2016 - Marjána: Nadělal jste mi chutě...
Nadělal jste mi chutě Boddie :-) Budu to muset otestovat.
> 29.02.2016 - Benu Restaurant: Zajímavá restaurace v...
Zajímavá restaurace v oblasti korejské kuchyně. Jídlo vskutku netradiční pro evropana. Jen mám pocit, že vzhledem k ceně by to chtělo něco víc..., ale pravdou je, že tomu rozumějí více Korejci. Každopádně dobrá zkušenost a rád přijdu zase něco ochutnat :-)
> 15.02.2016 - Graphic: Na polední menu chodím...
Na polední menu chodím stále častěji, protože za ty peníze bývá opravdu skvělé. Proto asi je vždy téměř plno. Jen tak dále :-) a hlavně neusnout na vavřínech.
> 15.02.2016 - Stará kuželna: Starou kuželnu mám už...
Starou kuželnu mám už celkem načtenou a rád se vracím :-). Jedna věc mi ale dost vadí. KOUŘENÍ. K tak dobré gastronomii to prostě neladí. Bohužel pan majitel často a rád sám vykuřuje i s personálem na baru, tedy mé nářky zřejmě napadnou na úrodnou půdu. Mám názor, že kuřák si může jít zapálit do kdejaké pivnice, nebo ven, ale my nekuřáci si na dobré jídlo máme zajít kam? Navíc restaurace je snad hlavně o jídle.
> 15.02.2016 - Sepetná hotel, Valašská koliba: Co se týká jídla z...
Co se týká jídla z nabídky GR 2016, není téměř co vytknout. Absolutní top je kančí svíčková v pistáciové krustě. Víno Neronet od Konečného vynikající volba! Jen ten servis :-(. Absolutně neprofesionální k této restauraci. Uspěchaný, jako v zájezdním hostinci. Jinak kuchař zaslouží zcela jistě pochvalu.
> 15.02.2016 - Sepetná hotel, Valašská koliba: Souhlasím se serducem....
Souhlasím se serducem. Mám hodně podobnou zkušenost :-(
> 09.01.2016 - Sepetná hotel, Valašská koliba: Restaurace již něco...
Restaurace již něco pamatuje, co se týká interiéru. Ovšem vařit zde zcela jistě umí. Např. líčka na smetaně se špekovým knedlíkem, nebo králičí stehno se švestkovou omáčkou jedna báseň. Bramboračka také velmi slušná. Snad jen tvarohové knedlíčky jako dezert se nevydařily. Velmi tuhé. Jinak slušná gastronomie za pár korun na krásném místě s výhledem na Beskydy :-).
> 08.01.2016 - Roxbery: Dalších několik...
Dalších několik návštěv tohoto podniku pouze potvrdily, že tento podnik má svou kvalitu v oblasti obědového menu, ovšem nijak světově, velký výběr menu, chutné menu. Vadí mi pouze mírně zakouřené prostředí a silně je zde cítit i kuchyň, což znamená, že po obědě budete dost výrazně cítit vším možným a není to moc příjemné. No a na špagetách mít nastrouhaný eidam...taky asi do Maurera nepatří. Nicméně závodka ani jídelna to není :-). Možná by stačilo menu ztenčit a přidat na kvalitě :-).
> 06.01.2016 - Jičín hotel, U Dělové koule 1866: Tento podnik jsem zatím...
Tento podnik jsem zatím nenavštívil, ovšem měl jsem to v plánu. Teď jsem však trochu znejistěl a mám rozpačitý pocit, protože komentáře Mirka7 jsou na profesionální úrovni a patří do absolutní špičky GR. Děkuji Mirku za váš názor a zkušenost.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů