Profil uživatele
avatar

Pavel Heřmánek

Connoisseur

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
72
5
Počet komentářů 204
Ohodnocené restaurace 12
Účast na gastroakcích 1

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 12

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 10.08.2017 - Smíchovský pavilon: Zase ve Smíchovském...
Zase ve Smíchovském pavilónu a opět mňamka. Viz. foto. Prostě to tady umí a za krásné ceny k tomu. Vyplatí se opustit centrum a vyrazit do kopce :-).
> 10.08.2017 - U Johana penzion: Tak tohle by se u Johana...
Tak tohle by se u Johana Mirku stát opravdu nemělo. Ostuda. Jejich vyhlášené koleno ,,na kolenou"
> 10.08.2017 - Besídka: Besídka si stále drží...
Besídka si stále drží svou úroveň, ovšem menu: polévka fazolová za 45,- pouze voda s hrstí bílých fazolí..., svíčková 150,- a žádná sláva to nebyla :-(. No, třeba to bylo tím horkem :-)
> 10.08.2017 - Rajka: Opět v Rajce. Tentokrát...
Opět v Rajce. Tentokrát famózní pečený bůček na medu s bavorským zelným salátem. Harmonie chutí na jedničku. Radost z jídla :-)
> 06.08.2017 - Rajka: Po delší době meníčko...
Po delší době meníčko v Rajce. A? Super :-) výborný dunajský kotlíkový guláš, viz. foto. Mňam.
> 19.07.2017 - Černý orel, pivovar: Co se to stalo s touhle...
Co se to stalo s touhle restaurací? Polévka jako ze školní jídelny, možná proto si ji můžete dát kolik chcete. Panenka se švestkovou omáčkou přetažená, suchá, tuhá a to za 159,- pouze dva malé medailónky :-(. Telecí řízek samá flaksa, masíčko na příděl za 169,- a vídeňský salát prapodivný, zřejmě po delším pobytu v lednici. Lístek obeschlého salátu to fakt nevylepšil. Jediné co se tady opravdu doposud nepokazilo je pivo. Výborná osmička do horkého letního dne, báječná :-).
> 14.07.2017 - Wine Food Market: Wine Food Market je...
Wine Food Market je stálice, která pouze nebyla v GR. Chodím zde pravidelně již delší dobu a vždy max.spokojenost. Výborný je i obchod, kde jsou skvělé potraviny od malých italských producentů, lépe řečeno rodinných firem i když bohužel za vyšší ceny. Např.láhev Prosecca si vyberete v obchodě a v restauraci vám ji otevřou k jídlu. Dotek pravé Itálie v Praze :-).
> 14.07.2017 - Golf Restaurant Dýšina: Krásný interiér. I...
Krásný interiér. I exteriér. Jídlo velmi slušné, moderní gastronomie.
> 14.07.2017 - Balita: Balita je asi tak trochu...
Balita je asi tak trochu omyl. Nevím jak se dostala do GR. Nicméně, jídlo není vůbec zlé. Jen..., jak to popsat. Je to prostě divná hospoda. Budova na spadnutí a bohužel interiér zrovna tak. Špína, binec, hrůza. Neutěšený stav. Majitel chodí po lokále v trenýrkách, atd. Navzdory tomu všemu, jdou z kuchyně dost solidní jídla. Celé je to nějaké podivné. Nevím co si o tom mám myslet, jaký je záměr této restaurace, dá-li se to vůbec tak nazvat...
> 14.07.2017 - Tusculum: Další návštěva...
Další návštěva Tuscula. Chtělo by to trošku oživit. Začíná to být nuda. Jídlo stále skvělé, obsluha trošku zmatená. Nový jídelníček by nezaškodil.
> 14.07.2017 - Smíchovský pavilon: Příjemné překvapení....
Příjemné překvapení. Skvělá gastronomie za super ceny. Např. Zelná polévka, jako od babičky za 25Kč :-). A ty nožičky... jedna báseň. Moderní gastronomie, dělaná s láskou. Doporučuji návštěvu.
> 08.02.2017 - Park Golf: Příjemné překvapení u...
Příjemné překvapení u Hradce Králové. Skvělé polévky, např. Kulajda, nebo Zelná. Dančí gulášek taky super, k tomu dýňové noky. Rád se znovu zastavím.
> 08.02.2017 - Tusculum: Opět v Tusculu....
Opět v Tusculu. Svíčková na jedničku. Polévka vývar s rýžovými nudlemi a jarní cibulkou slabší. Za 75,- Kč bych očekával něco více, než to co bylo na talíři. Nakládané ředkvičky mňamka. Vlastní tvorba kuchařů. Dávají je ke kachničce, ovšem na požádání jsem je dostal i jen tak do mističky.
> 08.02.2017 - Babiččina zahrada: Tentokrát Bůček se...
Tentokrát Bůček se špenátem a buchtičky s krémem. Opět super, jako vždy. Děkuji. :-)
> 08.02.2017 - Ondráš: Jsem rád, že Vám...
Jsem rád, že Vám chutnalo :-).
> 22.01.2017 - Ondráš: Mám dojem, hlavně v...
Mám dojem, hlavně v poslední době, že Ondráš si ne jen drží již více jak 10let svou úroveň, ale že jde i malinko nahoru. Držím palce! Je dobré se moci alespoň někde v našem regionu spolehnout na kvalitu.
> 22.01.2017 - Lokál: A malé pivečko nebylo...
A malé pivečko nebylo Okarlovko? Když je to ten Lokál :-)?
> 22.01.2017 - Selský Dvůr hotel: Patrika Bečváře ještě...
Patrika Bečváře ještě neznám, ovšem Hovězí Welington v jeho podání mě jistě dost zajímá. Díky za tip Boddie :-).
> 22.01.2017 - Malostranská beseda: Zdravím Vás Boddie. Ty...
Zdravím Vás Boddie. Ty plzničky jste popsal tak moc hezky Hrabalovsky, že jste mě hodně navnadil a budu muset zajít na kontrolu :-).
> 22.01.2017 - Babiččina zahrada: Rybí polévka s lososem na...
Rybí polévka s lososem na italský způsob výborná. Svíčková luxusní. A dezert, jablečný sorbet s karamelem, zmrzlinou, hruškami, jahodou se rozplýval na jazyku. Bábovka na cestu. Vše na jedničku :-).

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů