Profil uživatele
avatar

mlynář5

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
8
1
Počet komentářů 34
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2016: 4

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 25.11.2015 - Blackdog Bar&Grill: Zvyk je železná košile a...
Zvyk je železná košile a můj zvyk považovat burgery od BD za výborné je košilí velmi příjemnou a chutnou. Stávající interiér je jednoduchý a líbí se mi. A obsluha? Ano, i já jsem zde zažil v tomto směru na vlastní kůži krizi, leč zdá se, že podnik poslední dobou na tomto silně pracuje. A věřte, že s dětmi dokážeme personál při naší návštěvě hodně prozkoušet - takový test hlukem, pobíháním, změnami objednávek a rozlitou limonádou dá zabrat nejen nervům rodičů - personál v tomto obstál.
> 25.11.2015 - Moravská chalupa: Do podniku obvykle zajdu...
Do podniku obvykle zajdu vždy,když jsem v Ostravě, což není vzhledem ke vzdálenosti asi 450km od mého bydliště moc často, leč hovoříme asi o posledních 15 letech. Moravská chalupa střihu nepříliš invenční architektury 90.let bývala jednookým králem mezi slepými a zdá se, jako by nevnímala čas kolem sebe. Obsluha je fajn, nicméně jídlo zde najdete na škále od řemeslně krásně zpracovaných kousků až po velmi podivnou svíčkovou. Ceny šly za tu dobu dost nahoru, kvalita zabloudila opačným směrem.
> 02.10.2015 - Krystal – Mozaika bistro: U oblíbeného podniku je...
U oblíbeného podniku je obvykle člověk nadšen, přičemž jeho euforie postupně upadá a snad někdy i vidí vady na něčem, co by mu jinde nevadilo. Do Krystalu jsem původně jít vůbec nechtěl, černý exteriér mě nijak nelákal. Nakonec po více jak půl roce návštěv musím říci, že každý můj oběd zde znamenal další a zase další malé plus pro tento skvělý podnik. Kuchyně je fakt na jedničku! Zde přítomní majitelé podnik dobře hlídají. Jen přátelé, ty porce šťavnatého masíčka, nemusely by být tak malé, že?
> 02.10.2015 - Ve Století: Moc pěkné prostředí,...
Moc pěkné prostředí, parkoviště hned vedle, hezky dotažená architektura. Bohužel podnik je zase jen další ukázka toho, jak lze takový velký potenciál promrhat. Jídlo nic moc, místy dost přesolené či jinak překořeněné - že by další amatérská obět dochucovací (=přesolovací/přepepřovací) módy? Obsluha šnečí nebo nezkušená, těžko říci, možná obojí. Podnik bych ale úplně nezatracoval - třeba půjdou do sebe; pak by to z toho mohla vyrůst krásná zastávka na výletě či odbočka z vytížené dálnice.
> 29.09.2015 - U Štěpána: Během těch let jsme s...
Během těch let jsme s podnikem prožili také několik krizí - manažerskou, kuchyňskou, obsluhovou... To je normální, hlavně, že se z toho podnik oklepal. Teď se zdá, že na dveře klepe další krize - stylová. Jako by U Štěpána chytali způsoby tzv.lepších (ve skutečnosti však horších) podniků: zapomínají, že lidé chodí do hospody se najíst. Nastojte - předložit jedlíkovi mého formátu hlavní chod zvící 180g a ještě za takovou cenu, to je pouhou provokací pro mé chuťové pohárky.
> 27.08.2015 - Modrava pivovar: P.S. Jsme sice na Šumavě,...
P.S. Jsme sice na Šumavě, kde jsme si mj.pochutnali na knedlo-zelo-vepřu, nicméně mohu vřele doporučit i jejich hamburger, po němž se pár členů naší výpravy hóódně dlouho oblizovalo.
> 27.08.2015 - Modrava pivovar: Cedule na začátku obce...
Cedule na začátku obce hlásá PIVOVAR. No, tady to bude zajímavé! Podnik obsypán hosty jako včelí úl mi dává předtuchu, že tady to obsluha asi zvládat nebude. Po usednutí do velmi vkusného interéru ála takhle-má-vypadat-hospoda si nás záhy někdo všimne. Vše jde překvapivě ráz na ráz. Venku mají pracoviště dva kuchaři a ti jedou jako fretky. Dobroty nám na stůl chodí v rytmu, jež nám nedovoluje dohrát ani partičku prší. Línace s borůvkami jsou pak skvělou tečkou. Sem jdu příště zase.
> 04.08.2015 - Malostranská beseda: Ajaj, moje kdysi milovaná...
Ajaj, moje kdysi milovaná žebírka, kde byla kost jen jako dekorace a jinak již jen skvěle udělané masíčko konzistence lahodného dortu tam takto przní? Jaká to škoda! Ó běda, kam to ten svět spěje!
> 04.08.2015 - Radniční restaurace a pivovar: Radnice - představím si...
Radnice - představím si hned žejdlík dobrého piva a k tomu nějakou tu českou nefalšovanou baštu v dobovém prostředí. Většinu z toho tady vidím. Jídlo je sice modernějšího střihu a chutná dobře, něco i velmi dobře. Pivo rovněž. Pomalu se suneme z toho dobrého k tomu průměrnému a to k obsluze. Ne že by byla špatná, to ne, ale člověk by ocenil trochu toho vřelého vztahu (byť naučeného) k hostu, když už tu pustím tolik korunek. A z toho úžasného prostředí šlo taky vykouzlit víc.
> 23.07.2015 - Na Kopci: Člověk by nečekal, že...
Člověk by nečekal, že se může v nákupním středisku skvěle najíst. Tedy vlastně v bývalém. Venkovní pohled nic moc, zevnitř to je o dost lepší, i když i na tuto fotovýzdobu jsou různé názory. Obsluha nevtíravě milá a pozorná. Jídlo mnohem lepší, než bych čekal. Rád se sem vracím. Škoda jen, že to je tak z ruky. Aspoň na chvilku uniknu ruchu velkoměsta.
> 23.07.2015 - Alcron: Nemám rád nóbl podniky....
Nemám rád nóbl podniky. (Měl jsem si asi raději dát přezdívku "mrzout".) Vládne tam taková chladná, odtažitá atmosféra. Neosobní. Obsluha odříkává naučené fráze. Opravdový nebo aspoň trochu vřelý zájem o hosta? Co to je? Jídlo chuťové dobré, ale vážení, to má být mj.jídlo, ne jen umazaný talíř! Velká plocha talíře je pokryta hlavně jeho okrajem, uprostřed cosi jako důlek na cvrnkání kuliček. Tedy už programově, sem se toho moc nevejde, ani kdyby chtěli. To vše je podle mého (také) Alcron.
> 22.07.2015 - Café Lounge: Jsme v hotelu, nebo...
Jsme v hotelu, nebo nejsme... a jsme v Anglii nebo v Česku? Překvapivý podnik na překvapivém místě. Zastrčený v zástavbě, kdo to nezná, netrefí sem (to ostatně platí ještě alespoň o jednom dalším dobrém podniku v okolí). Velmi příjemné místo, kam rád zajdu, když můžu, hodí se i pro obchodní schůzky. Na oběd si dám králíka, když je zrovna v nabídce, ten je skvělý. S večeří nemám zkušenost. No, jen ta obsluha, mohla by být vřelejší.
> 22.07.2015 - Home Kitchen: Pustím-li se do hodnocení...
Pustím-li se do hodnocení podniku v Holešovicích, který je na celkem příjemném místě, řekl bych asi toto. Home - byť prostředí jest příjemné, home to vážení přátelé není. A kitchen? Ano, ta tam je, tato část názvu tedy sedí. Ovšem že by to byla nějaká bomba, to také ne. Tedy příjemný oběd, fajn sem někdy zajít. A do třetice - mezi nejlevnější bych je taky nezařadil, i když palba jako v Alcronu to samozřejmě není (a porce jsou občas větší než tam).
> 21.07.2015 - Zoo 1320: Kam jít ze zoo na jídlo a...
Kam jít ze zoo na jídlo a vynechat párek v rohlíku? Zoo 1320 je možná jednou z nejbližších možností, jak do sebe dostat něco normálnějšího. Rozlehlý podnik nabízí jedinou velkou výhodu a to především v létě - je tu velké vyžití pro děti. Nebudete tedy stále poslouchat "kdy už to budéééé?". Jinak obsluha celkem milá, leč zcela neoperativní. A jídlo nic moc. Že bychom šli raději na ten párek?
> 20.07.2015 - U Zběhlíka: Malebné prostředí. Na...
Malebné prostředí. Na každém kroku je vidět, že majitel musí být hračička a podniku se věnuje tělem i duší. To je poznat i na obsluze a jídle. Rozhodně stojí za to se zde zastavit! Prostor si zde najdou i vaše děti, na něž se zde myslí hojnou měrou. Ovšem abych tento dokonalý podnik nepřechválil, i zde jako všude lze najít místa na doladění. Kuchař asi bohužel nečte tyto komentáře, jinak by věděl, že některá jídla obsahují vskutku hodně soli.
> 20.07.2015 - U Námořníka restaurant a penzion: Z venku podnik srovnatelný...
Z venku podnik srovnatelný se sousedními při příchodu v parném létě překvapí roztopeným krbem. Jenže to má svůj důvod - kuchař grilování bere opravdu poctivě a laskominy připravuje na ohni. Naštěstí se dá sedět venku nebo v zadním přístavku. Prostředí celkem fajn. Obsluha na první pohled poněkud zaměstnaná, ale na pohled druhý příjemná a vstřícná. Jídlo se tu stává skutečným zážitkem. Nevím, co s ním kuchěř dělá - mám takové podezření, že kouzlí. Že by mu pomáhal duch preclíkáře Světlíka?
> 14.07.2015 - Únětický pivovar: Vskutku pozoruhodné...
Vskutku pozoruhodné místo, velmi odbrý výletní cil. Prostředí celkem příjemné, zcela odpovídá tomu, co by člověk čekal od vesnického pivovaru. Jídlo dobré až průměrné. Moje očekávání z jídelního lístku bylo naplněno jen částčně. A ta obsluha - klasická slabina mnoha podniků, osciluje zde od příjemných a ochotných lidí až po naprosto znuděné. Škoda, otrávenému hostiviu bude těžko chutnat.
> 07.07.2015 - AGH hotel: Ubytování v tomto hotelu...
Ubytování v tomto hotelu bych včetně královské snídaně mohl až na nějaké drobnosti bez problémů doporučit. Bohužel zdejší restaurace se nesnaží tento dobrý dojem vylepšit. Byť i zde narazíte na ochotného chlapíka, obsluha celkově působí chladným, mírně nadřazeným dojmem. Servis zde závodí se šneky, kteří občas prohrávají. Kuchyň je o něco lepší, byť rozmanitá - většinou dobroty, sem tam bluf. Hra na lepší podnik tak bohužel zůstává jen hrou.
> 02.07.2015 - La Maler: Místo na mě působí...
Místo na mě působí omšelým dojmem. Snad to má navozovat pocit tradice? Personál to dohání velkou vřelostí, místy poněkud přehnanou, ale pořád lepší než leklé ryby bez zájmu o hosta, že? Pokud se pomalu sunu od toho horšího k lepšímu, tak pokračujme - kuchař se snaží ze všech nejvíc. Jídlo je slušné, ale na pěknou večeři ve dvou, na tu to zatím není.
> 02.07.2015 - Prosecco: Vykouzlit dobrou atmosféru...
Vykouzlit dobrou atmosféru v novém kancelářském domě, jež neoplývá duchem architektonického umění, to asi ani nejde, ale pokus o jakési zpříjemnění se cení. Obsluha solidní, místy rozpačitá či nezkušená (?) S jídlem mám spíše pozitivní zkušenosti. Za ty peníze by mohly být poctivější porce. Zvláště u těstovim se sem tam jedná spíše o ukázku než o jídlo.
> 11.02.2015 - Amboseli: Moc pěkný podnik. V...
Moc pěkný podnik. V interiéru cosi nehraje - jsme přeci jen v hotelu. Obsluha všímavá, ochotná. Jídlo velmi dobré, porce poctivé. Na polední oběd jako stvořené.
> 11.02.2015 - Krystal – Mozaika bistro: Z venku poněkud retro...
Z venku poněkud retro vypadající, uvnitř příjemný podnik, dobrá obsluha i výborné porce. Po několika návštěvám stále více oblíbený podnik. Dozajista příjemné překvapení.
> 11.02.2015 - Huang He II: "Pobočka" kdysi velmi...
"Pobočka" kdysi velmi vyhlášeného podniku. Dnes tu je jen pouze odstín zašlé slávy. Interiér opravdu nic moc, na poměry čínských podniků to není takový děs, ale to neomlouvá. Obsluha milá, celkem ok. Jídlo není špatné. Výkřik kulinářského umění to není, avšak zatracovat bych to nechtěl.
> 11.02.2015 - Cortéz: Snaha o originalitu...
Snaha o originalitu interiéru je spíše rozpačitá, jen ten krb působí v zimě dobře. Obsluha normální, žádný zázrak. Jídlo jakbysmet. Vše dohromady do sebe prostě nezapadá - není to ani stylové, ani české, takový kočkopes. Takže sečteno a podtrženo - mírný podprůměr.
> 15.01.2015 - Huang He: celkem normální...
celkem normální "čína".
> 15.01.2015 - U Štěpána: skvělá hospoda a jídlo!...
skvělá hospoda a jídlo! jen ta obsluha občas poleví v úsilí.
> 15.01.2015 - U Štěpána: skvělá hospoda a jídlo!...
skvělá hospoda a jídlo! jen ta obsluha občas poleví v úsilí.
> 15.01.2015 - Café Savoy: skvělý podnik! jen ty...
skvělý podnik! jen ty porce by mohly být při takové drahotě větší.
> 15.01.2015 - Na Štěpáně: uvnitř pěkná hospůdka,...
uvnitř pěkná hospůdka, jídlo dost slušné. podnik se snaží o extra kvalitu - porce jsou však příliš dochucované a obsluha by taky mohla být pozornější.