Profil uživatele
avatar

vsmejkal

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
6
3
Počet komentářů 35
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2016: 12

Moje komentáře

> 28.08.2016 - Babiččina zahrada: Babiččina zahrada je...
Babiččina zahrada je ještě lepší nežli La Veranda, s níž je spojena Radkem Davidem, šéfkuchařem obou restaurací. Prvorepubliková kuchyně s nápaditou úpravou sladkovodních ryb, rolády z perličky, jehněčího. Tatárák se dělá přímo u stolu. Tenké plátky marinovaného kapra a „Kulajda jinak” jsou gastropřekvapení. Domácí buchty na cestu. Domácí chléb a limonády, Mimořádná obsluha. Hezké, prostorné místo poskytující jak velký sál, tak malé altánky. Roláda z perličky a Marinovaný kapr - viz foto.
> 28.08.2016 - Medité: Tapas restaurace se...
Tapas restaurace se zajímavou nabídkou. Výborná jídla z čerstvých surovin krásně upravená. To je její nejsilnější stránka. Grilovaná chobotnice s šafránovou majonézou a smaženým bramborem je skvost - viz foto. Trochu méně pozorná obsluha. Miniaturní WC. Hodně obyčejný interiér. Dosti strašná káva - z nekvalitní suroviny typu Jihlavanky. Ale jídlo bohatě vyvažuje všechny nedostatky!
> 28.08.2016 - Bellevue: Restaurace těží ze...
Restaurace těží ze skvostného umístění s výhledem na Vltavu a Hrad. Ideální pro zahraniční hosty. Zaplněnost se odráží na občasných výpadcích obsluhy, která je - na rozdíl od dřívějška - poměrně neosobní. Zajímavý jídelníček, vzhledná jídla, drahé nealko pití. Vinný lístek dobře sestavený - lze si vybrat z širokého rozpětí ceny i kvality. Nedoporučuji si dávat víno po skleničkách, vyjde daleko dráž.
> 09.08.2016 - Aureole Fusion Restaurant & Lounge: Klaustrofobický vstup...
Klaustrofobický vstup černou chodbou je odměněn úžasným výhledem na Prahu. To je největší deviza restaurace. Zajímavá asijská fúze šéfkuchaře Krále není vždy ideální, ale rozhodně je zajímavá. Až nezvykle rozsáhlá nabídka denního + stálého menu. Trochu zklamání z černé panenky s utajovanou marinádou. Strašlivý design záchodů, který působí jak kombinace černé díry s petřínským zrcadlovým bludištěm, dělá potíže při hledání WC, ale i při jeho opouštění.
> 03.06.2016 - Lískovka: Příjemný podnik s vysoce...
Příjemný podnik s vysoce kvalitním jídlem co do nabídky a hlavně provedení. Nápadité, esteticky upravené, velmi chutné. Poněkud schovaný, ale návštěvník je dobře odměněn.
> 03.06.2016 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Nabídka nezajímavá,...
Nabídka nezajímavá, kromě ryb málo pestrá. Úprava slabá, invence nulová. Proč jsou v menu kromě žabích stehýnek a křepelky jen kuře, stejk, ossobuco a těstoviny? Tragikomická obsluha: první host dostane lístek v češtině, druhý v angličtině; číšník ze 3 ryb dne uvedl jen jednu; údajný sommeliér doporučuje sauvignony z Loiry, druhý naopak; orientace ve vínech, natož párování je extrémně špatné. Předražená vína. Kromě nás cizinci, kteří se kochají krásou secesního interiéru, a asi jim to je jedno.
> 21.05.2016 - Blackdog Bar&Grill: Burger výborný - ve...
Burger výborný - ve variantě Žárlivá žena vám skutečně vžene slzy do očí. Nesrovnatelné s tím, co vydávají za burger v "mekáči". Obsluha milá a rychlá. Interiér trochu strohý, ale účelný.
> 03.05.2016 - Mánes: Místo požadované...
Místo požadované rezervace do ART RESTAURANT jsme se ocitli o patro výš v ART CAFÉ. V restauraci se konala jakási salsa party, ale to jsme netušili, protože potvrzení rezervace z RESTU znělo na ART RESTAURANT. ART CAFÉ je studeně působící podnik se studeným jídlem a teplým pivem. Nabídka jídel a pití není ničím zajímavá. Výhled na Národní divadlo to opravdu nezachrání.
> 27.04.2016 - Field: Prostředí nijak...
Prostředí nijak atraktivní. Sekera, vidle či galoše ve výlohách jsou podivné a kolemjdoucího spíše odradí. O kolečku opřeném na pánské toaletě nemluvě. Couvert hodně odbytý: chléb ničím zvláštní, houska tvrdá, Lučina s pažitkou a máslo údajně s cibulkou by v lepší restauraci neobstály . Z jídelního lístku se dozvíme, z čeho je jídlo udělané, ale již nikoliv jak, ale kvalita je vysoká. Šéfkuchař všechno zalévá nějakými sosy. Vinný lístek dobrý a nepředražený. Velice slušný podnik, ale ta M *...?
> 27.04.2016 - Ginger&Fred: Velmi nevkusný interiér....
Velmi nevkusný interiér. Obsluha se snaží, ale mívá výpadky. Dvě ze tří jídel nechutnala. Typicky turistický podnik - kromě nás samí cizinci. Výhled je ovšem úžasný... Takže doporučení: dejte si aperitiv, pokochejte se výhledem a běžte se najít jinam.
> 27.04.2016 - Zdenek's Oyster Bar: Podnik po přestavbě je...
Podnik po přestavbě je více nablýskaný a s větším hlukem z kuchyně, doplňovaným ještě hlavním nešvarem českých podniků - hlasitou hudbou. Nabídka pití z Champagne výborná. Ústřice famózní. Ostatní jídla mají různé výkyvy, dané nápady šéfkuchaře.
> 27.04.2016 - Kristin Hrádek: Problém Kristina Hrádku...
Problém Kristina Hrádku je, že jeho velice dobrá kuchyně je nesouměřitelná s Alcronem nebo DÉGUSTATION BOHEME BOURGEOISE. Je to něčem zcela jiném. Ale je kvalitní a také na jedničku. Jenže to je problém celého hodnocení GR, které není dostatečně škálovatelné. Krásné prostředí, milá obsluha, špatná nabídka vín, zima na pokoji.

Moje gastrofotky

Fotky z komentářů